ÜTS Ürün Kaydı

Ürün Takip Sistemi Ürün Kaydı İşlemlerinizde Profesyonel Destek Sunuyoruz

Tıbbi Cihaz Yönetmeliği kapsamındaki bir ürünü piyasaya sürebilmek için ÜTS sistemine kaydetmeniz gerekir. ÜTS ürün kaydı imalat veya ithalatını yapacağınız ürüne göre farklı belgeler gerektirir. Hatalı veya eksik belgelerle başlayacağınız süreç size zaman ve kaynak kaybettirecektir.

Farabi Danışmanlık olarak, imalat ve ihracat yapan firmalara ÜTS Ürün Kaydı konusunda profesyonel destek sunarak ürün kayıt sürecinin kısa sürede ve sorunsuzca tamamlanmasını sağlıyoruz.

Böylece, ürünlerinizin piyasaya arzını ya da ihracatını yapabilirsiniz.

Ürün takip sistemine ürün kaydı hakkında bilgi almak, aklınızdaki soruları sormak veya danışmanlık hizmetlerimizin detaylarını öğrenmek için bize ulaşarak ücretsiz ön görüşme randevusu alabilirsiniz.

ÜTS Tıbbi Cihaz Kaydı Hakkında Bilgi Almak için Formu Doldurun

En Kısa Sürede UTS Ürün Kaydı İşlemleri Hakkında Geri Dönüş Yapacağız

UTS Ürün Kaydı Nedir?

Hangi Ürünler Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sistemine Kaydedilmelidir?

Ürün Takip Sistemi, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yönetilen ve tıbbi cihazla üretimi, ihracatı ve satışı alanında faaliyet gösteren firmaların kayıt işlemlerinin, tıbbi ürün ve bu ürünlere ilişkin belgelerinin kayıtlarının yapıldığı bir sistemdir. Piyasaya arz edilecek her türlü tıbbi cihazın ürün takip sistemi ürün kaydının yapılmış olması gerekir.


ÜTS tıbbi cihaz ürün kaydı esnasında tanımlayıcı bilgiler, ithal/imal bilgileri, sınıflandırma bilgileri, ürün belgeleri, ürün görselleri, özellikler, ölçü bilgileri ve saklama koşulu bilgileri başlıkları altında ürüne ait bilgiler girilmelidir. Dolayısıyla bu bilgilerin ve belgelerin önceden ilgili standartlar çerçevesinde hazırlanması sizlere zaman kazandıracaktır. ÜTS ürün kaydı danışmanlığımız bu süreci firmanız için kolaylaştıran bir hizmettir.

ÜTS Ürün Kaydı Hakkında Bilgi Alın

Piyasaya arzetmek istediğin tıbbi bir ürün için ürün takip sistemi ürün kaydı zorunluluğunu sizler için sorun olmaktan çıkarıyoruz. Bize ulaşarak uzmanlarımızdan süreci detaylı olarak öğrenebilirsiniz. Hangi ürünlerin kaydının yapılması gerektiği, hangi bilgi ve belgelere ihtiyaç duyacağınız, sürecin nasıl olduğunu öğrenin. İsterseniz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanarak hızlıca ve sorunsuzca ürün kayıt işlemlerinizi yaptırın.

UTS Ürün Kaydı Konusunda Bize Güvenen Referanslarımızdan Bazıları

Proje Yönetim Metodolojimizle Sizlere ve Firmanıza Değer Katmayı Hedefliyoruz

Ürün Takip Sistemi’nin kullanımın başladığı ve bu kapsamdaki sorumlulukların tanımlandığı günden itibaren mevzuata hakimiyetimiz ve proje yönetim anlayışımızla Türkiye’nin her tarafından firmalara ÜTS ürün kaydı konusunda profesyonel destek sunduk. Özellikle pandemi süreciyle birlikte artan üretimle birlikte pek çok firmanın bu süreçte zaman ve kaynak kaybetmesinin önüne geçtik. Hedefimiz bu karmaşık ve detaylı süreci sizler için sorun olmaktan çıkarmak.

Sizleri bilgilendirdikten sonra aşağıdaki işlemlerde sizlere destek sunuyor olacağız:

  • Ürüne ait belgelerin alınması
  • Ürün barkodlarının istenen formatta hazırlanması
  • Tanımlayıcı bilgiler, sınıflandırma bilgileri, ve diğer gerekli konularda bilgilerin hazırlanması
  • ÜTS ürün kayıt başvurusunun yapılması

ÜTS Ürün Kaydı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ürün Takip Sistemi ürün kaydına ilişkin bize sorulan soruların cevaplarını sizler için derledik

ÜTS Ürün Kaydı Zorunlu Mudur?

Tıbbi Cihaz Yönetmelikleri kapsamındaki her türlü cihaz piyasaya arz edilmeden önce Ürün Takip Sistemi’ne kaydedilmiş olmalıdır.

Güncellenen ürünlerde kaydı güncellemek gerekir mi?

Evet! Ürün takip sistemi her daim güncel tutulmalıdır. Kayıt esnasında ürünle ilgili girdiğiniz bilgilerde bir değişiklik olduğunda, mutlaka ÜTS üzerinden de kayıtları güncellemeniz gerekmektedir.

Ürün Takip Sistemi’ne nasıl erişebilirim?

https://utsuygulama.saglik.gov.tr/ bağlantısı üzerinden sisteme erişebilirsiniz.

ÜTS Ürün Kaydı Yapmak için Hazır Mısınız?

Tıbbi cihazların ve ürünlerin ÜTS ürün kaydı için işlemleri başlatmak için hazırsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz. Uzmanlarımız sizleri kayıt süreci hakkında bilgilendirecek, gerekli bilgilerin doğru bir şekilde toplanması ve belgelerin hazırlanmasında size destek olacaklardır. Kayıt süreci hakkında merak ettiğiniz sorular varsa, üretim ya da ihracatını yaptığınız ürününüzün bu kapsama girip girmediğini öğrenmek istiyorsanız yine bize ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top