ÜTS Firma Kayıt İşlemleri

Üts Firma Kayıt İşlemleri Başlıca 2 Aşamadan Oluşmaktadır

1. ÜTS Firma Kaydının Yapılması

Firma ÜTS kaydı yapılırken öncelikle firma tarafından yeterliliğe haiz kişi veya kişilerin SM(Sorumlu Müdür) ve STE(Satış ve Tanıtım Elemanı) olarak atanması planlanan kişiler belirlenmelidir. Atama yapılması kişiler Sağlık Bakanlığı tarafından yetkili olarak belirlenen kurum tarafından yapılacak eğitimlere katılarak eğitim süreçleri sistem üzerinden başarıyla tamamlaması gerekmektedir. Eğitim süreçlerini başarıyla tamamlayan SM(Sorumlu Müdür) ve STE(Satış ve Tanıtım Elemanı) Bakanlık tarafından belirlenen tarihte sınava tabi tutulacaktır. Sınavı başarı ile tamamlayan bu kişilere ilgili sertifikaları verilerek ilk süreç tamamlanmış olacaktır.

Yukarıda bahsedilen süreçler tamamlanırken aynı zaman da ilgili ilde firmanın MEDİKAL ÜRÜN SATIŞI ile ilgili Belediyeden ruhsat başvurusunun yapılarak yukardaki süreçle eş zamanlı bitirilmesi gerekmektedir.

SM(Sorumlu Müdür) – STE(Satış ve Tanıtım Elemanı) belgeleri, belediyeden alınmış RUHSAT ve diğer şirket RESMİ EVRAKLARI ile birlikte yatırımın yapıldığı il-ilçe sağlık müdürlüklerine, gerekli evraklar ve belgeler ile başvurular gerçekleştirilir. Bu başvuruya istinaden İl-İlçe Sağlık Müdürlüğünden SATIŞ MERKEZİ YETKİ BELGESİ ve ÇKYS(Çekirdek Kaynak Yönetim Sistemi) numarası alınarak ÜTS için ilk aşama tamamlanmış olacaktır.

2. ÜTS Ürün ve Barkod Kayıtlarının Yapılması

ÜTS üzerinden alınan yetkilendirme ile ürün kayıtları yapılır, bu aşamada ürünün TEKNİK ANALİZ DOSYASININ HAZIRLANMASI, barkod numarasının belirlenmesi, AT uygunluk beyanının hazırlanarak sistem üzerinden tanımlanarak başvuru yapılır. Bu başvuruya istinaden ilgili ürünün başvuru evrakları incelenir ve 5 iş günü içinde sistem üzerinden onaylanır. Ürünün BARKOD numarası, EBS üzerinden firma kaydının yapılması ( İhracat izinleri için), Ürün kullanım kılavuzunun hazırlanması gibi dosya hazırlıkları bu aşamada yapılır.

ÜTS Kayıt İşlemleri Hakkında Bilgi ve Destek Alın

Uzmanlarımızla görüşerek aklınızdaki soruları sorabilir, ÜTS kayıt işlemleri ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz. ÜTS danışmanlık hizmetlerimizle tüm bu işlemleri hızlı ve kolayca tamamlayabilirsiniz.

Scroll to Top