ÜTS Firma Kaydı

Ürün Takip Sistemi Firma Kaydı İşlemlerinizi Uzmanlığımıza Bırakın

Tıbbi cihaz satışı veya uygulaması yapan bir firma olarak Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sistemi – ÜTS firma kaydınızı yapmak mı istiyorsunuz? Mevzuat kapsamı ve yapmanız gerekenler hakkında bilgi sahibi mi olmak istiyorsunuz?

Farabi Danışmanlık olarak sunduğumuz ÜTS Firma Kaydı Danışmanlığı ile işlerinizi kolaylaştırıyor, kayıt sürecini sizler için profesyonel bir şekilde yönetererek zaman ve kaynaktan tasarruf etmenizi sağlıyoruz.

Siz de başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Denizli olmak üzere ÜTS kayıt işlemlerini uzmanlığımıza bırakan tıbbi cihaz imalatı, ihracatı, satışı yapan firmalara arasına katılın. Bize ulaşarak ücretsiz ön görüşme randevusu alın, uzmanlarımızla görüşerek aklınızdaki sorulara yanıt bulun ve süreci öğrenin.

Süreç Hakkında Bilgi Almak için Formu Doldurun

En Kısa Sürede UTS Firma Kaydı İşlemleri Hakkında Size Geri Dönüş Yapacağız

UTS Firma Kaydı Nedir?

Firma Olarak Sağlık Bakanlığı Ürün Takip Sistemine Kaydolmak Zorunda Mısınız?

Ürün Takip Sistemi, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yönetilen ve tıbbi cihazla üretimi, ihracatı ve satışı alanında faaliyet gösteren firmaların kayıt işlemlerinin, tıbbi ürün ve bu ürünlere ilişkin belgelerinin kayıtlarının yapıldığı bir sistemdir.


Firmanız, mevzuatta geçen “Tıbbi cihaz satışı ve/veya uygulaması yapan firma (tıbbi cihaz satış merkezi, imalatçı/ithalatçı, optisyenlik müessesesi, işitme merkezi, ısmarlama protez-ortez merkezi, eczane, ecza depoları vb.)” tanımına giriyorsa ÜTS firma kaydını yapmanız gerekir.

Firmanızın UTS Kaydını Nasıl Yapılacağını Öğrenin

Yasal sorumuluklarınız gereği firmanızın ÜTS firma kaydı gerekiyor ve süreç hakkında bilgi sahibi değilseniz ücretsiz görüşmemizde uzmanlarımıza sorularınızı sorabilirsiniz. Sizleri süreç hakkında bilgilendirdikten sonra yapmanız gereken işlemler anlatılacaktır. İsterseniz görüşmemiz sonrasında Farabi Danışmanlık’ın profesyonel ÜTS Firma Kaydı danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Referanslarımızdan Bazıları

Ürün Takip Sistemi Firma Kayıt Sürecinde Zaman ve Kaynaktan Tasarruf Edin

Proje Yönetim Metodolojimiz Sizlerin ve Firmanıza Değer Katmayı Hedefler

Ürün Takip Sistemi’nin kullanımın başladığı ve bu kapsamdaki sorumlulukların tanımlandığı günden itibaren mevzuata hakimiyetimiz ve proje yönetim anlayışımızla Türkiye’nin her tarafından firmalara ÜTS firma kaydı konusunda profesyonel destek sunduk. Süreci sizin için olabildiğince hızlı ve sorunsuz bir şekilde tamamlamak için uzmanlığımıza güveniyoruz.

Yapacağımız ilk görüşmede sizleri süreç hakkında bilgilendirerek sizleri neyin beklediğini anlatıyor olacağız. Sonrasında, gerekli yetkilendirmeler ve belgeleri almanız konusunda size yardımcı olarak Elektronik Başvuru Sistemi üzerinden yapılacak firma kayıt başvuru için gerekli tüm belgeleri bir araya getireceğiz. Firma kayıt başvurunuzu yaptıktan sonra, özellikle sorumlu değişimi, firma devir/birleşimi gibi durumlarda, sorun yaşamamanız için gerekli her türlü desteği sunmaya devam ediyor olacağız.

ÜTS Firma Kaydı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Firmaların UTS Firma Kayıt İşlemleri Hakkında Bizlere Sıklıkla Sorulan Soruların Yanıtlarını Sizler için Derledik.

ÜTS Firma Kaydı Zorunlu Mudur?

Tıbbi cihaz üretimi, ihracatı ya da satışı yapan bir firma iseniz Ürün Takip Sistemine kayıt zorunluluğunu bulunuyor. Aksi takdirde tıbbi cihaz üretimi ve ihracatı yapamazsınız.

UTS Firma Kaydı Nereden Yapılır?

Mevzuat gereği, firma kayıtları MERSİS veya VEDOP kaynaklı olarak gerçekleştirilmektedir. Bir firmanın hem MERSİS hem VEDOP numarası varsa MERSİS numarası üzerinden işlem yapılması gerekmektedir. Eczanelerin firma kayıt işlemleri ise ESY kaynaklı olarak gerçekleştirilmektedir.

Firma kaydını kim yapar?

Firma kayıt başvuruları firmanızın imza yetkilileri tarafından e-imza ile gerçekleştirilmelidir.

ÜTS Firma Kaydı Yapmak için Hazır Mısınız?

Firmanızın UTS kaydının yapılması gerektiğinden eminseniz bizimle irtibata geçerek sizi nasıl bir süreç beklediğini öğrenebilirsiniz. Emin değilseniz dahi uzmanlarımızla görüşerek bu konuda net bir cevap alabilirsiniz. Ücretsiz bilgilendirme görüşmemiz sonrasında istersenzi ÜTS Firma Kaydı danışmanlığımızdan faydalanara işlemlere başlayabilirsiniz. Süreç hakkında

Scroll to Top